Správná péče o obličej

Mytí obličeje je velmi důležitou součástí každodenní hygieny a péče o pleť. Výběr správného způsobu i frekvence mytí může znamenat velký rozdíl mezi čistou pletí a projevy akné. Proto dodržování následujících tipů může znamenat první krok k dokonale čisté pleti.

Nejdůležitější věcí je výběr správného mycího přípravku. Vždy se ujistěte, že je “nekomedogenní”, což znamená, že neucpává póry a tudíž nevede k tvorbě komedonů a akné vůbec. Vyberte si takový přípravek, který neobsahuje žádné parfémy, jež by vaši pleť mohly podráždit, vyberte si takový, který obsahuje kyselinu salicylovou (prostředky na akné). V každém případě by správný přípravek měl zanechat vaši pleť svěží, hebkou a ne mastnou.

Než si začnete mýt obličej, měli byste si v první řadě umýt ruce antibakteriálním mýdlem. Nejdříve si omyjte obličej vlažnou vodou, abyste ho připravili na očištění mycím přípravkem. Ten si v malém množství naneste na dlaně a poté ho jemně vtírejte do pokožky. Je důležité nedrhnout obličej příliš silně, aby nedošlo k podráždění a následnému zarudnutí. Po půl minutě takovéhoto mytí pak omyjte obličej vlažnou vodou a jemně osušte ručníkem.

Nikdy nepoužívejte přípravky, které obsahují drsnější částice, stejně tak se vyvarujte peelingům a masážním žinkám (např. z lufy apod.). Mytí by mělo být jemné a vaše pleť by měla být osvěžená, nikoliv podrážděná.

Je však důležité, abyste mytí nepřehnali – pleť se totiž přirozeně mastí a nadměrným mnutím by mohlo dojít ke zvýšenému mastění, které by vedlo k ucpání pórů a tedy ke vzniku akné. Přiměřené je mýt si obličej dvakrát až třikrát denně. Po pár týdnech by vaše pleť měla být o poznání hebčí a čistší.