Odstranění akné laserem

Laserová léčba akné se stala populární v roce 2003, poté co jedna studie ukázala, že případy jemného akné byly zlepšeny již po jedné aplikaci laserového paprsku. Dnes nabízí laserovou léčbu většina dermatologů stejně jako léčbu laserem s jemnými paprsky.

Někteří lidé si po laserové léčbě stěžují, že jim laser spálil kůži. Je velice důležité před aplikací použít speciální krém. Někomu se také může zdát léčba akné laserem nepřiměřeně drahá. Stejně jako u ostatních druhů léčby akné, i v tomto případě je zkušenost individuální – pro někoho výrazně příznivá a pro někoho neefektivní. Nezapomeňte, že změny se nemusí projevit ihned, občas může trvat až tři aplikace než jsou výsledky viditelné.

Pokud máte zájem vyzkoušet tuto metodu, budte si jistí, že váš dermatolog již někdy laserovou léčbu prováděl a zeptejte se jaké byly výsledky a názory pacientů. Pokud jste ještě nezkusili ostatní metody jako benzoyl peroxid, krémy a běžně dostupné přípravky na akné (prostředky na akné), možná je čas je vyzkoušet ještě před použitím laserové léčby. Laser totiž může být nebezpečný pro citlivou kůži a způsobit její zrudnutí po dobu i několika týdnů. Pokud se nakonec pro laserovou léčbu rozhodnete, dejte si pozor aby lidé co budou léčbu provádět byli vyškolení odborníci a měli zkušenosti s laserovým přístrojem. Díky rychlému rozvoji v tomto oboru můžete aplikovat moderní léčbu laserem doma – vyzkoušejte přístroje Laser Etrans a Biobeam Acne.