Akné na zádech

Akné na zádech může být mnohem agresivnější a závažnější než akné na obličeji. Je to dáno tím, že na zádech je mnohem více pórů a míst, na kterých se může akné objevit. Zádové akné může být cystické a zanechávat tak nepěkné jizvy, lokální léčba zde také nemusí účinkovat tak dobře jako na obličeji.

Někteří odborníci trvají na tom, že akné na zádech může být efektivně léčeno léčivy na předpis. Další trvají na tom, že benzoyl peroxidu je jediná možnost léčby akné. Při používání benzoyl peroxidu buďte opatrní, protože pokud se dostane na oblečení dělá stejné skvrny jako třeba bělidlo, proto se doporučuje brzy potom použití benzoyl peroxidu nosit bílé oblečení. Další možností je použití Bp 2,5% ve spojení s jiným druhem léčby jako například s kyselinou glykolovou z kyseliny salicylic.

Protože kůže na zádech je o hodně odolnější a silnější než kůže na obličeji, vydrží používání dvou odlišných forem léčby. Ale je doporučeno nepoužívat tyto dva druhy léčby na obličej, protože výsledkem může být silné zrudnutí.

Prevence a léčba akné na zádech může probíhat stejně jako u ostatních druhů akné. Doporučujeme i různá doplňková opatření jako například zakoupení citlivějšího pracího prášku, či prát povlečení na posteli častěji. Toto pomůže omezit podráždění vašeho těla a snížit výskyt akné na zádech.